Trądzik, a choroba Hashimoto

Trądzik, a choroba Hashimoto

Chorobie Hashimoto towarzyszy wiele różnych niepokojących objawów. Jednym z nich jest nadmierna suchość skóry twarzy.

Hashimoto jest chorobą przewlekłą z występującymi na przestrzeni lat okresami zaostrzeń i remisji. Osoby z tą chorobą obserwują, że z czasem ich skóra robi się bardziej szorstka, blada, wysuszona. Na twarzy może pojawić się również trądzik a włosy i paznokcie często stają się suche i łamliwe.

Czy Dieta ma znaczenie?

Dieta bogata w zioła, witaminy i minerały o właściwościach przeciwzapalnych pomoże wyciszyć toczący się w organizmie przewlekły stan zapalny. Wśród przypraw i ziół największy potencjał przeciwzapalny mają: kurkumina, cynamon, gałka muszkatołowa, goździki, imbir, szafran, rumianek, rozmaryn, lukrecja.
Sięgaj po kolorowe warzywa bogate w flawonoidy i karotenoidy – naturalne antyoksydanty hamujące proces starzenia się skóry.
Jeśli możesz, unikaj diet ubogich w białko, ponieważ mogą one zahamować wydzielanie hormonów tarczycy i doprowadzić do spowolnienia przemiany materii.

Pamiętaj o wodzie!

Odpowiednie nawodnienie organizmu może wpłynąć na zminimalizowanie wielu uciążliwych objawów choroby autoimmunologicznej w tym pozytywnie wpłynąć na kondycję skóry. Woda pomaga zachować jej ładny i zdrowy wygląd, ponieważ odpowiednio nawodnione komórki naszego ciała uelastyczniają naszą skórę. Woda korzystnie wpływa również na mikrokrążenie w skórze, co przekłada się na lepsze odżywienie i dotlenienie komórek tej tkanki.

Jakie suplementy stosować?

Można sięgnąć również po kompleksowy suplement jak #trądzik marki Power Pill, który posiada w składniki aktywne, takie jak cynk, który pomaga w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu węglowodanów oraz przyczynia się do prawidłowego metabolizmu, witaminy A, która odgrywa rolę w procesie specjalizacji komórek, w tym komórek skóry. Oba te składniki, w połączeniu z niacyną pomagają zachować zdrową skórę, w tym skórę twarzy. Kombinacja witamin E i C pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Niacyna z kolei pomaga w utrzymaniu prawidłowego stanu błon śluzowych. Ekstrakt z korzenia maca posiada właściwości przeciwutleniające. Ekstrakt z nasion ostropestu plamistego pozwala łagodzić i utrwalać nawilżenie skóry, a także koi i uspokaja wszelkie stany zapalne. Koenzym Q10 hamuje zmiany wolno rodnikowe takie jak starzenie się skóry.