Cera trądzikowa co na TAK co na NIE?

Cera trądzikowa co na TAK co na NIE?

W walce z trądzikiem istotą sukcesu jest odpowiednia pielęgnacja, dobrze dobrana dieta, oraz właściwa suplementacja. We wszystkich tych trzech elementach ważne jest przede wszystkim uwzględnienie zawartości składników aktywnych oraz witamin i minerałów niezbędnych w leczeniu trądziku.

Jakie witaminy i minerały są istotne dla cery trądzikowej?

Przede wszystkim jest to cynk, który reguluje problemy hormonalne, co zazwyczaj jest podstawą powstawania zmian trądzikowych. Najważniejszymi witaminami dla cery trądzikowej, są witaminy C, E i A. Witamina C działa wspomagająco przy redukowaniu nadprodukcji sebum. 

Sprawdza się także, gdy potrzebne jest wzmocnienie naczynek i zredukowanie rumienia. Podobne działanie wykazuje witamina A, która dodatkowo stabilizuje poziom nawilżenia w skórze. Witamina E prócz redukcji wydzielania sebum jest również silnym antyoksydantem, który zapobiega starzeniu się komórek, w końcu nie bez powodu jest nazywana witaminą młodości ☺. 

Czy trzeba nawilżać przetłuszczającą się skórę?

W pielęgnacji cery trądzikowej trzeba zwracać uwagę na szerokie spektrum działania składników aktywnych. Samo zminimalizowanie przetłuszczania się skóry to jeszcze nie wszystko. 

Wbrew pozorom skóra dotknięta zmianami trądzikowymi nie lubi być nadmiernie przesuszona, jej nawilżenie również jest bardzo ważne. Dlatego, żeby zrównoważyć poziom nawilżenia suplement #trądzik zawiera również kwas hialuronowy oraz koenzym Q10. Są to składniki, które fantastycznie nawilżą cerę, ale także zadbają o jej elastyczność, promienny wygląd i widoczne odmłodzenie.


Jakie działanie wykazują ekstrakty w suplemencie #trądzik?

Maca - to bardzo ciekawy składnik o szerokim zastosowaniu. Zapewne pierwszymi informacjami, jakie byście znaleźli na jego temat to spektakularne działanie na potencję oraz łagodzenie objawów miesiączki. 

Co więc robi w suplemencie przeciwtrądzikowym? 

Otóż reguluje działanie hormonów, a to właśnie hormony w większości przypadków wpływają na rozwój trądziku. A więc działamy u samych źródeł problemu, a także możemy odnosić dodatkowe korzyści zdrowotne☺

Ekstrakt z palmy sabałowej- łagodzi łojotok i wycisza zmiany trądzikowe, a do tego zwiększa elastyczność skóry i działa nawilżająco. Ma również właściwości przeciwzapalne i antyalergiczne.

Ekstrakt z nasion ostropestu plamistego - ma działanie odtruwające organizm oraz zdolność chronienia wątroby i nerek przed niszczącym wpływem różnych toksyn i trucizn.

Ekstrakt z korzenia pokrzywy zwyczajnej - pokrzywa ma ogromne spektrum zastosowań, a jednym z nich, najbardziej istotnym przy leczeniu trądziku, jest wspomaganie leczenia ran i regeneracja skóry.